Novinky
03.10.2022
školenie IMKOR špôn
Temín školenia IMKOR špôn v Humennom 3.12.2022 o 9:00hod. čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Fakturačné údaje:

IMKOR, s.r.o.
Levočská 2
04012 Košice

IČO: 47482354
DIČ: 2023912605
IČ DPH: SK2023912605

Banka: 

Slovenská sporiteľna a.s.
IBAN: SK67 0900 0000 0051 6248 9729

Pomáhame:

 

Partneri:

  1. Úvod
  2. Čo je IMKOR ?
  3. IMKOR je ...
Čo je IMKOR

Štatistiky uvádzajú, že problémy spojené s nesprávnym rastom nechtov a ich zarastením má každý piaty človek na našej planéte. Dobrou správou však je, že pri včasnom spozorovaní prvotných príznakov, na ktoré Vás môže upozorniť napríklad i Váša pedikérka sa tejto bolestivej šlamastike ,ktorá mnohokrát končí strhnutím nechtu môžete úspešne vyhnúť. Dôležité však je náštevu pedikúry neodkladať a odbornú pomoc vyhľadať čo najskôr. Možnosti terapie súčastnej modernej pedikúry sú veľmi široké a pre každý problém zmeny tvaru nechtu Vám dobrá a rozhľadená pedikérka dokáže ponúknuť to správne riešenie.

 

Ako IMKOR funguje

Páska IMKOR na opravu poškodených nechtov sa lepí priečne na necht lepidlom na nechty, v mieste deformácie, alebo v prípade zarastajúcich nechtov cca 1 mm pod kritické miesto zarastania. Páska po nalepení na necht pôsobí po celej svojej šírke, pričom najväčší ťah vzniká na oboch koncoch pásky . Tento ťah sa kontinuálne tvorí až do nulovej línie. Zároveň sa v strede nechtu týmto ťahom vytvára protitlak, ktorý pôsobí až po najvyšší bod nechtu. Po nalepení pásky sa teda necht vďaka tomuto fyzikálnemu zákonu tlaku a protitlaku dlhodobým nosením koriguje a v prípade bolestivého zarastania uľavuje okamžite od bolesti.

Zmena tvaru nechtu môže mať rôzne príčiny: trvalý, ľahký tlak topánky, nesprávne strihanie nechtu do oblúka, vyschnutie substancie nechtu spôsobené pribúdajúcim vekom, poruchy látkovej výmeny,  alebo pri chorobách ako je napr. cukrovka, lupienka (prosiaris) zasahujúca do nechtu, alebo onychomykóza. Nechtová platnička sa zdeformuje i v prípade, že je po dlhšiu dobu fixovaná do určitého tvaru. Práve túto vlastnosť využíva IMKOR pre opravu deformácií nechtu a to pomocou jemno-elastických síl, ktoré dlhodobo pôsobia v protismere deformácie.

Postup aplikácie pri domácej liečbe

1. Umyte si dôkladne ruky mydlom a pripravte si všetky potrebné pomôcky.

2. Povrch nechtu pred nalepením pásky musí byť, nemastný, bez laku a v prípade že máte nechty ryhované vyrovnajte jeho povrch pomocou pilníka.

3. Pred nalepením nechtovej pásky nechty na nohách krátko umyte v mydlovej vode a následne  dôsledne osušte.

4. Dbajte na to, aby ste nechty príliš dlho nemáčali, mohli by ste tým znemožniť priľnutie nechtovej pásky.

5. Pripravte si drevený aplikátor.

6. Uchopte nechtovú pásku za jej ľavý okraj a na jej pravý okraj zo zdrsnenej strany naneste malé množstvo lepidla.

7. Pomaly priložte pravý okraj pásky s lepidlom na ľavý okraj nechtu cca 1 mm pod miesto zarastania nechtu čo najbližšie k okraju nechtu a počkajte. Teraz už z páskou nehýbte! V prípade rolujúcich sa nechtov začnite lepenie v mieste kde sa nechet začína deformovať.

8. Pritlačte pásku pevne k nechtu za pomoci dreveného aplikátora po dobu 3 minút.

9. Ak ste postupovali správne v tomto momente máte ľavý okraj pásky pevne pripevnený k nechtu.

10. Veľkým palcom na ruke si pridržiavajte nalepený okraj pásky k nechtu a druhou rukou pomaly priložte pásku k nechtu aby ste zistili kde musíte pásku odstrihnúť. Páska musí kopírovať viditeľnú šírku vášho nechtu.

11. Poznačte si ceruzkou miesto kde budete pásku skracovať a následne pásku skráťte.Jej okraje zapilujte priloženým pilníkom do oblého tvaru.

12. Teraz aplikujte lepidlo so spodnej strany pásky až po jej pravý okraj.

13. Pritlačte a posúvajte drevený aplikátor po nechtovej páske od jej ľavej strany/ ktorú už máte pevne prilepenú/ až po jej pravú stranu.

14. Na konci pásky pritláčajte drevený aplikátor po dobu 3 minút.

15. Po uplynutí 4 až 5 týždňoch pásku odstránite pomocou špičky malých nožničiek, postupným podstrihávaním pásky od nechtu a postup lepenia zopakujte tak že teraz pásku nalepíte cca 2 mm pod miesto doterajšej aplikácie.

16. Tento proces opakujte počas celej rastovej fázy nechtu čo predstavuje 12 -13 mesiacov.

(c) IMKOR, s.r.o. 2014. Akékoľvek kopírovanie obrazového a písomného obsahu tejto stránky je možné len s našim písomným súhlasom.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk