Termín školenia aplikácie IMKOR špôn v Košiciach 24.6.2023 o 10:00 s lektorkou, podologičkou Máriou Ivankovou.
Novinky
03.10.2022
Školenie aplikácie IMKOR špôn
Termín školenia aplikácie IMKOR špôn Termín školenia v Košiciach 24.6.2023 o 10:00 Jediné školenie aplikácie IMKOR špôn na Slovensku a v Čechách pri... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Fakturačné údaje :

 

IMKOR : Pedikérsko-Podologická Prax

IMKOR centrum s.r.o.

Levočská 2
040 12 Košice

IČO : 51251035
DIČ : 2120665316


Banka : Slovenská sporiteľna a.s.
IBAN : SK11 0900 0000 0051 6248 8603

 

IMKOR : e-shop

IMKOR, s.r.o.

Levočská 2
040 12 Košice

IČO : 47482354
DIČ : 2023912605
IČ DPH : SK2023912605

Banka : Slovenská sporiteľna a.s.
IBAN : SK67 0900 0000 0051 6248 9729

 

Partneri :

 

 

 

 

 

 

Pomáhame :

 

 

 

  1. Úvod
  2. Čo je IMKOR ?
  3. IMKOR je ...
Čo je špona IMKOR

Trochu teórie ...

Štatistiky uvádzajú, že problémy spojené s nesprávnym rastom nechtov a ich zarastením má každý piaty človek na našej planéte. Dobrou správou však je, že pri včasnom spozorovaní prvotných príznakov, na ktoré Vás môže upozorniť napríklad i Váša pedikérka sa tejto bolestivej šlamastike ,ktorá mnohokrát končí strhnutím nechtu môžete úspešne vyhnúť. Dôležité však je náštevu pedikúry neodkladať a odbornú pomoc vyhľadať čo najskôr. Možnosti terapie súčastnej modernej pedikúry sú veľmi široké a pre každý problém zmeny tvaru nechtu Vám dobrá a rozhľadená pedikérka dokáže ponúknuť to správne riešenie.

Ako špona IMKOR funguje :

Páska resp. špona IMKOR na terapiu poškodených nechtov sa lepí priečne na necht lepidlom na nechty, v mieste deformácie, alebo v prípade zarastajúcich nechtov cca 1 mm pod kritické miesto zarastania. Páska po nalepení na necht pôsobí po celej svojej šírke, pričom najväčší ťah vzniká na oboch koncoch špony IMKOR. Tento ťah sa kontinuálne tvorí až do nulovej línie. Zároveň sa v strede nechtu týmto ťahom vytvára protitlak, ktorý pôsobí až po najvyšší bod nechtu. Po nalepení pásky sa teda necht vďaka tomuto fyzikálnemu zákonu tlaku a protitlaku dlhodobým nosením koriguje a v prípade bolestivého zarastania uľavuje okamžite od bolesti.

Príčiny zarastania nechtov :

Zmena tvaru nechtu môže mať rôzne príčiny : trvalý, ľahký tlak topánky, nesprávne strihanie nechtu do oblúka, vyschnutie substancie nechtu spôsobené pribúdajúcim vekom, poruchy látkovej výmeny,  alebo pri chorobách ako je napr. cukrovka, lupienka (prosiaris) zasahujúca do nechtu, alebo onychomykóza. Nechtová platnička sa zdeformuje i v prípade, že je po dlhšiu dobu fixovaná do určitého tvaru. Práve túto vlastnosť využíva IMKOR pre opravu deformácií nechtu a to pomocou jemno-elastických síl, ktoré dlhodobo pôsobia v protismere deformácie.

Postup aplikácie IMKOR špony pri domácom ošetrení

1. Umyte si dôkladne ruky mydlom a pripravte si všetky potrebné pomôcky.

2. Povrch nechtu pred nalepením nechtovej pásky IMKOR musí byť, nemastný, bez laku a v prípade, že máte nechty ryhované vyrovnajte ich povrch pomocou pilníka.

3. Pred nalepením nechtovej pásky IMKOR nechty na nohách krátko umyte v mydlovej vode a následne dôsledne osušte.

4. Dbajte na to, aby ste nechty príliš dlho nemáčali vo vode, mohli by ste tým znemožniť priľnutie nechtovej pásky IMKOR.

5. Pripravte si drevený aplikátor.

6. Uchopte nechtovú pásku IMKOR za jej ľavý okraj a na jej pravý okraj zo zdrsnenej strany naneste malé množstvo lepidla.

7. Pomaly priložte pravý okraj pásky s lepidlom na ľavý okraj nechtu cca 1 mm pod miesto zarastania nechtu čo najbližšie k okraju nechtu a počkajte. Teraz už s páskou IMKOR nehýbte! V prípade rolujúcich sa nechtov začnite lepenie v mieste kde sa nechet začína deformovať.

8. Pritlačte pásku IMKOR pevne k nechtu za pomoci dreveného aplikátora po dobu cca 3 minút.

9. Ak ste postupovali správne v tomto momente máte ľavý okraj pásky IMKOR pevne prilepený k nechtu.

10. Veľkým palcom na ruke si pridržiavajte nalepený okraj pásky IMKOR k nechtu a druhou rukou pomaly priložte pásku k nechtu, aby ste zistili kde musíte pásku IMKOR odstrihnúť. Páska IMKOR musí kopírovať viditeľnú šírku Vášho nechtu.

11. Poznačte si ceruzkou miesto kde budete pásku IMKOR skracovať a následne pásku IMKOR skráťte. Jej okraje zapilujte priloženým pilníkom do oblého tvaru.

12. Teraz aplikujte lepidlo so spodnej strany pásky IMKOR až po jej pravý okraj.

13. Pritlačte a posúvajte drevený aplikátor po nechtovej páske IMKOR od jej ľavej strany, ktorú už máte pevne prilepenú, až po jej pravú stranu.

14. Na konci pásky pritláčajte drevený aplikátor po dobu cca 3 minút.

15. Po uplynutí 4 až 5 týždňoch pásku IMKOR odstránite pomocou špičky malých nožničiek, postupným podstrihávaním pásky IMKOR od nechtu a postup lepenia zopakujte, tak že teraz pásku IMKOR nalepíte cca 2 mm pod miesto doterajšej aplikácie.

16. Tento proces opakujte počas celej rastovej fázy nechtu čo predstavuje 12 -13 mesiacov.

Postup aplikácie IMKOR špony na zarastený necht si pozrite tu :

https://www.youtube.com/watch?v=TZUyhiO3FH4

(c) IMKOR, s.r.o. 2014. Akékoľvek kopírovanie obrazového a písomného obsahu tejto stránky je možné len s našim písomným súhlasom.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk